Contact

Knyga „SVARBIAUSI ŽODŽIAI“
Sudarė
Iris Seidenstricker
Knyga_Svarbiausi žodžiai_.pdf
Adobe Acrobat Document 6.2 MB

METODINIS RINKINYS KLASĖS VADOVUI

Debatų metodikos integravimas į formaliojo švietimo sistemą

 

http://www.debate.lt/uploads/File/DOKUMENTAI/2013/Debatu-knyga-internet.pdf

Kaip organizuoti tėvų susirinkimą?

 

Filmas skirtas plėsti pedagogų, mokinių tėvų ir globėjų bendradarbiavimą, įtraukti juos į klasės bendruomenės gyvenimą, kad jie būtų ne tik pasyvūs stebėtojai, bet ir patys nebijotų teikti pastabų, dalytis idėjomis. Problematika siejama su gebėjimu planuoti, organizuoti ir vesti tėvų susirinkimus.
Mokytojai dažnai jaučia įtampą dėl artėjančio tėvų susirinkimo. Jie svarsto, kokius klausimus, kokias problemas reikėtų aptarti. Kaip neįsitraukti į ilgas ir beviltiškas, o kartais net provokuojančias diskusijas? Kaip atsispirti pagundai viešai aptarinėti asmeninius klausimus?
Ekspertų Virgilijaus Pupeikio (Vaikų meninės studijos „Diemedis" direktoriaus, švietimo konsultanto) ir Sakalo Gorodeckio (aktyvaus tėvų tarybos nario) dėstomas mintis iliustruoja vizuali animacija, kurioje konkrečius žmones pakeičia stilizuotos lego figūrėlės. Ekspertai pataria, kad prieš kviečiant eilinį kartą mokinių tėvus, mokytojui pravartu susimodeliuoti vieną ar kitą situaciją, apmąstyti ne tik galimus susirinkimo scenarijus, bet ir susirinkimo vedimo tikslus, struktūrą bei strategiją.
Filme pristatomos nuoseklios tėvų susirinkimų vedimo gaires, tačiau sėkmė priklauso ne tik nuo mokytojo teisingai sudėlioto plano, bet ir nuo jo profesionalumo nuoširdžiai bendraujant bei įtraukiant į veiklas tėvus, kitus bendruomenės narius.

Tėvai yra labai reikalingi mokykloje. Tėvai svarbūs ne tik įveikiant sunkumus, bet ir auklėjimo bei ugdymo procese. Renginio metu mokomės organizuoti malonius tėvų susirinkimus, į kuriuos mielai ateitų tėvai. Mokomės pasidalyti atsakomybe su tėvais už vaikų ugdymą ir auklėjimą. Praktinės veiklos metu mokomės, kaip diskutuoti su tėvais apie sunkumus, kaip susitarti su tėvais dėl veiklos su klase, kaip kurti klasės ritualus ir tradicijas. Veiklos patirtį galima lengvai pritaikyti savo darbe.

KŪRYBIŠKUMO UGDYMAS PRADINĖJE MOKYKLOJE
Kūrybiškumas pradinėje mokykloje.pdf
Adobe Acrobat Document 2.4 MB
KNYGA APIE MOKINIŲ KŪRYBIŠKUMĄ
Knyga apie mokinių kūrybiškumą.pdf
Adobe Acrobat Document 2.5 MB
SAUGUS ELGESYS
Saugus elgesys.pdf
Adobe Acrobat Document 5.9 MB