Contact

 Respublikinė metodinė – praktinė konferencija-idėjų mugė

„KAIP ĮDOMIAI IR VEIKSMINGAI VESTI TĖVŲ SUSIRINKIMUS?“

Kas geba remdamasis sena atrasti nauja, vertas būti mokytoju”

Konfucijus

 

Spalio 28 dieną į Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos ir Panevėžio pedagogų švietimo centro organizuotą  respublikinę metodinę-praktinę konferenciją-idėjų mugę „Kaip įdomiai ir veiksmingai vesti tėvų susirinkimus“ susirinko daugiau nei šimtas dalyvių. Ikimokyklinių, priešmokyklinių įstaigų,  pradinių,  pagrindinių mokyklų, progimnazijų, gimnazijų pedagogai, vadovai, socialiniai darbuotojai,   specialiojo ugdymo pedagogai, kolegijos dėstytojai, leidyklų „Raidynėlis“ ir „Lucilijus“ redaktoriai ir vadovai atvyko iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Rokiškio, Zarasų, Kupiškio, Pasvalio, Biržų, Radviliškio, Utenos, Šiaulių, Panevėžio miestų ir rajonų.

Pagrindinis konferencijos tikslas – pristatyti efektyvią tėvų susirinkimo organizavimo metodiką, siekiant aktyvaus tėvų įsitraukimo į klasės ir mokyklos bendruomenės gyvenimą; skleisti patirtį, papildyti savo „profesijos portfelį“ naujais metodais.

Sociologiniai tyrimai ir mokyklų praktika rodo, kad nėra tėvų, nenorinčių bendradarbiauti su mokykla ir mokytojais. Tiesiog neatrastos priemonės, veiklos būdai, kaip įtraukti tėvus į šį procesą. Tradicinė susirinkimo forma šiandien nebeveikia, todėl konferencijos dalyviai dalinosi patirtimi, kokius taikyti aktyvius susirinkimų vedimo būdus, kad į  juos norėtų eiti tėvai.

Konferencijos dalyvius sveikino ir produktyvaus darbo linkėjo progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė. Mokytojų šokių grupė „Retro damos“ bei progimnazijos mokiniai, vadovaujami muzikos mokytojos metodininkės  Loretos Palavenienės, susirinkusius pradžiugino gražia ir nuotaikinga  menine programa.

Plenariniame posėdyje patirtimi, savo įžvalgomis, pastebėjimais, idėjomis dalinosi lektorius, Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Audrius Murauskas, Asociacijos  „Vakarų Lietuvos tėvų forumas“ vadovė,  Klaipėdos miesto sav. Šeimos tarybos pirmininkė, Švietimo tarybos pirmininko pavaduotoja  Kristina Paulikė, UAB „AJA Viešieji ryšiai“ direktorė,  leidinio „T klasė“  redaktorė, rašytoja, žurnalistė Jūratė Jadkonytė  Petraitienė. Darbo grupėse, kurias moderavo Elena Oldenburg, Asta Lopato, Dalia Mačėnienė, Dainora Raudienė,  vyko aktyvios diskusijos, patirties ir žinių dalybos, buvo perskaityta 12 pranešimų, kuriuose pranešėjai pristatė savo sėkmės projektus.

Lektoriai  Audrius Murauskas, Kristina Paulikė, Jūratė Jadkonytė  Petraitienė organizatoriams dėkojo  už drąsą:  „Patirtis rodo, jog ne dažna mokykla išdrįsta kviesti lektorius, kurie  atstovauja tėvus. Bet tik taip galime parodyti, kad kartu galime daugiau. Atvykę supratome, jog šioje mokykloje yra mažiausiai ką veikti, nes tai sveiko mąstymo ir gyva mokykla...“

 

Vilma Petrulevičienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos direktorė

Danguolė Kviliūnienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos mokytoja metodininkė

 

REFLEKSIJA

 

VERTINIMO ANKETA

 

Bendras seminaro vertinimas

(Įvertinimas   dešimtbalėje sistemoje)

 

Vertinama: renginio turinys, renginio metu organizuotos veiklos, lektorių ir pranešėjų darbas, įgytų žinių ir įgūdžių pritaikomumas, renginio organizavimas.

 

Aštuoni  – 7 vertinimo anketos

Devyni – 21 vertinimo anketa

Dešimt – 42 vertinimo anketa

Viso: 70 vertinimo anketų

Konferencijoje dalyvavo 107 dalyviai.

 

Pastabos, siūlymai, komentarai

 

_ Ačiū Jums už pakvietimą ir konferencijos organizavimą!

_ Ačiū už labai puikius lektorius, greitai prabėgo laikas.

_ Ačiū už puikiai organizuotą konferenciją, šilta atmosfera, mokykla – komanda, o tai vienas iš svarbiausių dalykų!

_ Ačiū organizatoriams ne tik už puikų konferencijos organizavimą, bet ir puikių lektorių (plenarinėje dalyje) pakvietimą.

_ Liko daug minčių. Ačiū!

_ Tiesiog AČIŪ, nes lektorių lūpomis kalbėjo vidinė žmogiškoji šiluma, tikrumas, esmingumas. Reikėjo tik IŠGIRSTI!

_Jauki atmosfera, svetingumas, renginio organizatorių dėmesys kiekvienam konferencijos dalyviui. Ačiū!

_ Patiko viskas! Antroje dalyje patiko moderatorių gebėjimas sekti laiką.

_ Ačiū už galimybę dalyvauti konferencijoje, už žinias, naujus būdus, žaidimus.

_ Įdomi ir vertinga konferencija.

_ Ačiū! Kad daugiau būtų tokių seminarų! Dalinkitės patirtimi: mokate ir turite kuo pasidalinti! Sėkmės!

_ Ačiū organizatoriams! Naudinga, įdomu, įsimintina! Noriu sugrįžti!

_ Ačiū už labai įdomią konferenciją, įdomūs lektoriai, puikūs pranešėjai, organizacija puiki.

_  Labai dėkojame už aktualia tema suorganizuotą konferenciją. Tema labai aktuali, bet deja, ta tema retai organizuojamos konferencijos ir seminarai. Ačiū Jums!

_ Ačiū... Labai aktuali tema... Gavau daug idėjų...

_ Konferencija įdomi, tema aktuali, buvo labai įdomu ir naudinga.

_ Puiku, kad dalinatės patirtimi ir domitės naujovėmis...

_ Kolegių patirtis, idėjos padės atrasti naujas tėvų susirinkimų  vedimo formas.

_  Nors buvo šaltoka, bet buvo labai įdomu ir laikas prabėgo labai greitai.

_ Konferencija labai naudinga, aktuali ir labai reikalinga. Sėkmės Jūsų progimnazijai!

_ Labai džiaugiuosi jau antrą kartą dalyvaudama Jūsų progimnazijoje organizuojamoje konferencijoje, parsivežtas idėjas sėkmingai taikau savo darbe. Jau turime Tėvų klasę. Ačiū už idėjas. Sėkmės Jūsų komandai ir lauksime kitos konferencijos!

_ Tinkama ir labai aktuali tema. Puiku, kad dalyvavo ne vien mokytojai. Puiki organizacija. Ačiū Elenai ir Dainorai!

_ Ačiū už labai svetingą priėmimą!

_ Viskas buvo tiesiog TOBULA!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

_ Ačiū už šiltą priėmimą, nors patalpų temperatūra nebuvo labai „draugiška“.

_ Puikiai suorganizuota konferencija, tik gaila, kad dėl laiko stokos buvo nepilnai išdėstytos aktualios temos.

_ II dalyje reikėjo atskirti pradinių ir vyresniųjų klasių mokytojus.

_ Gal reikėtų skirstyti į atskiras grupes pradinukus ir vyresniųjų klasių mokytojus.

_ Daugiau laiko skirti pranešimams.

_ Per trumpas registravimo laikas.

_ Šalta.

Komentarai socialiniame tinklalapyje

 

Jovita Starkutė Ačiū Jums už šiltą priėmimą ir gerai organizuotą konferenciją!

Kristina Paulikė Tikrai šauni mokykla. Supratau, kad nėra mums ką ten veikti, nes problemų joje mažiausiai...

Kristina Paulikė Turbūt didžiausias pasiekimas bus, kai konferencijas pradės rengti patys tėvai. :))

Jūratė Jadkonytė Petraitienė Šauniausias kolektyvas! Ačiū, merginos!

Kristina Paulikė Ačiū už kvietimą. Gaila, kad negalėjau antroje dalyje pasilikti.

Kristina Paulikė Na, ne visai toks buvo mano pranešimas, koks turėjo būti, bet nors įkvėpti jei pavyko, tai labai gerai. Ir iš viso drąsūs esate, jei kviečiate ne pedagogus kalbėti, o tėvus.  Faktas, kad reikia įkvėpti ne tik tėvus, bet ir pedagogus, nes situacija švietime tikrai kelia nerimą.

Ekaterina Vanagienė Smagu buvo pabūti mokykloje. Išties naudinga, informatyvi, pilna naujų minčių ir kitų teigiamų dalykų konferencija. Likau sužavėta mokyklos vadove, viso kolektyvo susitelkimu, tolerancija, draugiškumu, bendradarbiavimu. Ačiū, kad mokate suburti bendraminčių komandą. Sėkmės visur ir visada...

Jūratė Jadkonytė Petraitienė Šiluma ir gėriu spinduliuojanti Panevėžio A.Lipniūno mokykla. Neįprastas jausmas, kai norisi grįžti į mokyklos suolą. Ačiū už tai.

Vaida Usiene Buvo šaunu, kaIp visada. Ačiū:)

Roma Gurevičienė  Ačiū už konferenciją, naudingumu ir organizacija išsiskiriančia  iš kitų, kuriose teko dalyvauti. Kai pamatau, kad Jūsų mokykloje vyks konferencija net neabejoju dalyvauti ar ne...Darnus kolektyvas, gebantis kurti šiltą ir jaukią atmosferą svečiams, viskas natūralu, žaisminga, nenuobodu... Dalyvausiu ir kitais metais...Jau pildau Dalyvio anketą...

Audrius Murauskas ·

Gera pas jus vis ir vis sugrįžti. Ačiū už šiltą priėmimą ir drąsą - nedažna mokykla išdrįsta kviesti lektorius atstovaujančius tėvus. Bet tik taip galime parodyti, kad esame vieni, ir kad Kartu mes galime daugiau! Didžiausi linkėjimai visam jūsų kolektyvui...

Alina Armonienė Labai dėkojame, tikrai laikas buvo praleistas ne veltui. Tikimės, dar ne kartą sugrįžti į Jūsų mokyklą:)

Alina Armonienė Buvo nerealu:) Linkėjimai dideliausi:) Kada tik būsiu Panevėžy, būtinai užsuksiu:)

Laima Striukienė Kad mokymas būtų sėkmingas jis turi ne informuoti, bet įkvėpti. T. Šarperas Nolsonas. Iš konferencijos grįžome įkvėpti. Jūs esate sėkmingi mokytojai! Džiaugiuosi, kad vėl sugrįžauį Jūsų mokyklą. Sužavėta šilta aplinka, bendravimu ir komandiniu darbu... Čia tik stalas buvo nukrautas vaišėmis... ogi žiūriu per akimirką liko tik kavos kvapas... J

Danutė Krikščiūnienė  Ačiū už labai gerai organizuotą konferenciją. Laikas prabėgo akimirksniu...

Angelė Rinkevičienė  Nuoširdus ačiū už šiltą priėmimą. Tikiuosi pasimatysime dar ne kartą.

Sėkmingų dienų!

Kristina Paulikė Vakarų Lietuvos tėvų forumas's Pažangi Panevėžio Alfonso Lipniūno progminazija į konferenciją pakvietė tėvų organizacijų vadovus. Drąsu J

Gražina Bernotaitė  Noriu kolegiškai padėkoti ir pasidžiaugti..., kad tai vyko mūsų progimnazijoje..., kad atsirado galimybė būti, matyti, jausti, klausyti prasmingų patirčių, gerų netikėtų idėjų, dalykiškų teorinių komentarų ir šiltai, jautriai bei etiškai pateiktų probleminių pastebėjimų. Puikūs lektoriai. Įdomi, vertinga mugės produkcija. Tai buvo konferencija vidiniam kiekvieno žmogaus tobulėjimui. Laikas neprailgo ir nuovargio nepasijuto. Ačiū Jums.

 

 

KONFERENCIJOS TIKSLASpristatyti efektyvią tėvų susirinkimo organizavimo metodiką, siekiant aktyvaus tėvų įsitraukimo į klasės ir mokyklos bendruomenės gyvenimą; skleisti patirtį, papildyti savo „profesijos portfelį“ naujais metodais.

KONFERENCIJOS DARBO FORMOS: pranešimai-diskusijos, vaizdo pranešimai, darbas grupėse.

KONFERENCIJOS DALYVIAI: Lietuvos  bendrojo ugdymo mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtojai,  mokytojai, vadovai, administracijos atstovai.

ORGANIZACINIS KOMITETAS:

Pirmininkas– Vilma Petrulevičienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos direktorė

Nariai:

Danguolė Kviliūnienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Elena Oldenburg, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Asta Lopato, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos rusų kalbos mokytoja metodininkė

Dainora Raudienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos vokiečių kalbos mokytoja metodininkė

Vaida Kielienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Vaida Imbrasienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos socialinė pedagogė

Nijolė Misevičienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos pradinių klasių mokytoja

Dalia Mačėnienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Loreta Palavenienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos muzikos mokytoja metodininkė

KONFERENCIJOS KONSULTANTAI: Panevėžio pedagogų švietimo centras

 

KONFERENCIJOS PROGRAMA:

 

10.30 – 11.00

 

 

 

 

DALYVIŲ REGISTRACIJA

MUGĖ (II aukšto foje)

Leidyklos „Raidynėlis“ ugdymo(si) priemonės

Konsultuoja Angelė Rinkevičienė, UAB „Raidynėlis“ leidyklos direktorė

Konferencijos dalyvių autoriniai darbai

 

11.00 – 11.15

 

SVEIKINIMO ŽODIS.  KONFERENCIJOS ATIDARYMAS

Vilma Petrulevičienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos direktorė

Danguolė Kviliūnienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė

11.15 – 11.30

 

 

 

11.30 – 14.50

Meninė programa „Vaiko kelias į meną – tėvų sielos ramybė“

Loreta Palavenienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos muzikos mokytoja metodininkė

 

PLENARINIS POSĖDIS (Aktų salė)

11.30 – 12.30

„Tėvų susirinkimas/ARBAtGĖRIS”

Audrius Murauskas, lektorius, Lietuvos tėvų forumo pirmininkas

 

12.30 – 12.50

 

12.50 – 13.35

 

 

13.35 – 14.10

 

 

 

 

14.10 – 14.40

 

14.45 – 16.10

 

 

14.55 – 15.15

 

 

 

 

15.15 – 15.30

 

 

 

 

15.30 – 15.40

 

15.40 – 15.50

 

 

15.50 – 16.00

 

 

 

16.00 – 16.10

 

14.55 – 15.10

 

 

 

 

15.10 – 15.25

 

 

15.25 – 15.35

 

 

15.35 – 15.45

 

 

15.45 – 15.53

 

 

15.53 – 16.00
16.00 – 16.10

16.10 – 16.20

16.20 – 16.30

 

 

KAVOS PERTRAUKA (skaitykla)

 

„Tėvų dalyvavimas švietimo sistemoje: misija įmanoma

Kristina Paulikė, Asociacijos Vakarų Lietuvos tėvų forumas vadovė,  Klaipėdos miesto sav. Šeimos tarybos pirmininkė, Švietimo tarybos pirmininko pavaduotoja

„Tėvystės kaina. Ką susirinkime nori girdėti/matyti/jausti tėvai?“. Knygos „Pypliotyra“ pristatymas

Jūratė Jadkonytė  Petraitienė, UAB „AJA Viešieji ryšiai“ direktorė,  leidinio „T klasė“  redaktorė, rašytoja, žurnalistė

 

PIETŪS

 

PRANEŠIMAI. DARBAS GRUPĖSE

I DARBO GRUPĖ (Konferencijų salė, 3 a. )

Moderatorės Asta Lopato ir Dalia Mačėnienė

„Tėvų susirinkimas – sunki pareiga ar bendravimo džiaugsmas“

Ina Povilaitienė, Panevėžio lopšelio-darželio ,,Rūta“  direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Matulienė Maiga, Panevėžio lopšelio-darželio ,,Rūta“ priešmokyklinio ugdymo vyresnioji auklėtoja

„Kad susirinkimas netaptų našta tėvams...“

Daiva Jankauskienė, Kauno Viktoro Kuprevičiaus pagrindinė mokykla pradinių klasių vyresnioji mokytoja

Danguolė Gilienė, Kauno Viktoro Kuprevičiaus pagrindinė mokykla pradinių klasių mokytoja metodininkė

„Mokyklos bendruomenės kūrimas: iššūkiai ir galimybės“

Jovita Starkutė, Vilniaus ,,Šiaurės licėjaus“ direktorė

„Tėvų susirinkimai kitaip“

Ekaterina Vanagienė, Kupiškio rajono Noriūnų Jono Černiaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja ekspertė

Sėkmės formulė:  „Aktyvūs” tėvų susirinkimai, kuriuose tėvai – dalyviai“

Vilma Petrulevičienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos direktorė

Danguolė Kviliūnienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė

DARBO GRUPĖS APIBENDRINIMAS

 

II DARBO GRUPĖ (Koplytėlė, 3 a.)

Moderatorės Elena Oldenburg ir Dainora Raudienė

„Kad susirinkimas netaptų našta tėvams...“

Lina Dzimidavičienė, Kauno Viktoro Kuprevičiaus pagrindinė mokykla pradinių klasių mokytoja metodininkė

Vida Katinauskienė, Kauno Viktoro Kuprevičiaus pagrindinė mokykla pradinių klasių mokytoja metodininkė

„Sėkmingas klasės vadovo ir tėvų bendradarbiavimas. Galimybės ir būdai“

Alina Armonienė, Vilniaus Gabijos gimnazijos lietuvių kalbos  vyresnio mokytoja

Jūratė Kalverš, Vilniaus Gabijos gimnazijos lietuvių kalbos  vyresnioji mokytoja

Kviečiu į tėvų susitikimą“

Dainora Raudienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos vokiečių kalbos mokytoja metodininkė

„Netradiciniai tėvų susirinkimai“

Danutė Zovienė, Kupiškio raj. Salamiesčio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė

„Tėvų susirinkimas – būdas prakalbinti tėvus“

 Laimutė Lumbienė, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos  pradinių klasių mokytoja ekspertė

Nijolė Ragauskienė, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos  pradinio ugdymo skyriaus vedėja

„Sėkmingas tėvų susirinkimas“

Elena Oldenburg, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Vaida Kielienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė

DARBO GRUPĖS APIBENDRINIMAS

REFLEKSIJA (aktų salė)

KONFERENCIJOS APIBENDRINIMAS IR UŽDARYMAS

 

Konferencijos pranešėjams ir dalyviams bus išduodamos Panevėžio pedagogų švietimo centro pažymos.

Pranešimo medžiaga bus patalpinta CD diskuose.

Iškilus neaiškumams, skambinkite, rašykite:

Vilma Petrulevičienė - (8 640) 93 301, direktore@lipniuno.panevezys.lm.lt

Danguolė Kviliūnienė - (8 635) 95 505, d.kviliuniene@gmail.com

      Respublikinė metodinė – praktinė konferencija-idėjų mugė

„KAIP ĮDOMIAI IR VEIKSMINGAI VESTI TĖVŲ SUSIRINKIMUS?“

 „Kas geba remdamasis sena atrasti nauja, vertas būti mokytoju”.

                                       Konfucijus

 

Sveiki, KOLEGOS,

spalio 28 d.  Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje organizuojama respublikinė metodinė-praktinė konferencija – idėjų mugė „Kaip įdomiai ir veiksmingai vesti tėvų susirinkimus?“.

Konferencijos tikslas – pristatyti efektyvią tėvų susirinkimo organizavimo metodiką, siekiant aktyvaus tėvų įsitraukimo į klasės ir mokyklos bendruomenės gyvenimą; skleisti patirtį, papildyti savo „profesijos portfelį“ naujais metodais.

Tradicinė tėvų susirinkimo forma yra pasenusi ir nebetenkina tėvų poreikių. Patirtis byloja, kad įprastos sąveikos su tėvais (tradiciniai susirinkimai, pedagogo monologas, trumpalaikiai pokalbiai) nebeatitinka nei tėvų, nei mokyklos lūkesčių. Susirinkimai šiais laikais privalo būti modernūs, jei į juos tikimasi prikviesti tėvų.

Sociologiniai tyrimai ir mokyklų praktika rodo, kad nėra tėvų, nenorinčių bendradarbiauti su mokykla ir mokytojais. Tiesiog neatrastos priemonės ir  veiklos būdai, kaip įtraukti tėvus į šį procesą.

Mieli Kolegos, kviečiame dalyvauti konferencijoje ir dalintis savo praktine patirtimi. Jokios teorijos - pasidalinkime konkrečiomis idėjomis...

 

Konferencijos pranešėjams ir dalyviams bus išduodamos PPŠC  pažymos.

Pranešimo medžiaga bus patalpinta CD diskuose.

Dalyvio mokestis: pranešėjams 1 €, dalyviams 7 €.

 

Dalyvių registracija vyksta ir anketų laukiame iki 2015 m. spalio 15 d. el. paštu: d.kviliuniene@gmail.com

Pranešimų   laukiame iki 2015 m. spalio  9  d. el. paštu: d.kviliuniene@gmail.com

Iškilus neaiškumams, skambinkite, rašykite:

Danguolė Kviliūnienė – 8 635 95505, d.kviliuniene@gmail.com

 

Laukiame Jūsų!

Organizatoriai: Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos „MT klasė“, partneriai: Panevėžio pedagogų švietimo centras

 

Respublikinė-metodinė praktinė konferencija

„Mokyklos ir šeimos sėkminga partnerystė“

Lapkričio 13 dieną mūsų progimnazijoje vyko respublikinė metodinė-praktinė konferencija, kurios tikslas projekte „T klasė“ dalyvaujančių mokyklų bendravimas ir bendradarbiavimas, gerosios darbo patirties kūrybiškai organizuojant mokyklos ir šeimos bendradarbiavimą sklaida.

Progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė pasveikino visus susirinkusius. Ji kalbėjo apie glaudaus šeimos ir mokyklos bendradarbiavimo svarbą, naujų bendradarbiavimo su tėvais formų, būdų paiešką, pasidžiaugė pozityviais mūsų bendruomenės pokyčiais, kuriuos lėmė tėvų įtraukimas į progimnazijos veiklą.

Mokytojos Loretos Palavenienės vadovaujami mokiniai ir „T klasės“ šokėjos parodė trumpą nuotaikingą meninę programą, kuri sušildė visų susirinkusių širdis ir įkvėpė teigiamų emocijų tolimesniam darbui.

Jūratė Jadkonytė-Petraitienė,VšĮ „AJA Viešieji ryšiai“ direktorė,  projekto „T klasė“ vadovė, leidinio „T klasė“ redaktorė  pristatė ryšių su visuomene planą mokyklai, savo  nuotaikingą ir informatyvų leidinį vaikams „Debesėlis vertas milijono“,  pasiūlė  įprastų  ir nestandartinių sprendimų bei artimiausių  kelių, kaip kurti mokyklos įvaizdį, būti atviriems kaitai ir visuomenei, kvietė visus tikėti  savo jėgomis, idėjomis, sumanymais bei darbu, nes nieko nėra neįmanomo, nėra klausimų be atsakymų, sprendimų be sunkumų.

Asociacijos „Lietuvos Tėvų Forumas“  tarybos pirmininkas,  lektorius Audrius Murauskas su konferencijos dalyviais aktyviai diskutavo tema „Ar viena kryptimi žiūrime?“.  Kiekvienas  bendruomenės narys į mokyklą eina vedinas savų lūkesčių. Kiek jie sutampa, o kiek – skiriasi? Kas trukdo pasiekti bendrų tikslų? Ko reikia, kad mokyklos  klimatas būtų jaukesnis ir telkiantis? Lektorius šmaikščiai, nuotaikingai, suprantamai ir labai vaizdžiai mokė, kaip  geriau atpažinti kiekvienam bendruomenės nariui savo roles ir kaip jas  kuo teisingiau įgyvendinti, kad kartu darniau pasiektume bendrai išsikeltų tikslų, kad kartu kurtume mokyklą, tradicijas, jaukią aplinką, šiltus santykius.  Nuolat buvo akcentuojama, kad kartu mes galime daugiau!

Raimundas Zabarauskas, Ugdymo plėtotės centro Ugdymo turinio įgyvendinimo ir organizavimo skyriaus metodininkas, pristatė interaktyvią mokytojo darbui skirtą aplinką „Ugdymo sodą“, kurioje pedagogai, mokiniai, tėvai gali rasti daug skaitmeninių mokymo priemonių, interaktyvių žaidimų, metodinės medžiagos. Praktinio darbo grupėse metu mokytojai užsiregistravo „Ugdymo sodo“ sistemoje, mokėsi kurti ilgalaikius ir trumpalaikius planus, rengti pamokų aprašus, įkelti nuorodas įreikiamas skaitmenines priemones.

Pranešėjos iš Panevėžio, Kupiškio, Šiaulių, Kėdainių ir kitų ugdymo įstaigų pasidalino gerąja darbo patirtimi, keitėsi idėjomis, scenarijais, projektais, kūrė filmukus, elektroninius atvirukus, dirbo grupėse, pristatė kūrybiškos veiklos pavyzdžius, dalinosi adresais, tarėsi dėl tolimesnio bendradarbiavimo.

Progimnazijos „T klasės“ vadovė Danguolė Kviliūnienė ir direktorė Vilma Petrulevičienė konferencijos pabaigoje pakvietė visus apibendrinti rezultatus, išsakyti savo mintis, džiaugėsi, kad praktinis darbas derėjo su teorija, kad buvo sukurta jauki aplinka, o dalyviai buvo aktyvūs, smalsūs, išradingi ir imlūs kaitai.

Nuoširdžiai dėkojame konferencijos organizavimo darbo grupės narėms Jūratei Jadkonytei-Petraitienei, Jolantai Chatkevičienei, Astai Lopato, Elenai Oldenburg, Vaidai Kielienei, Nijolei Misevičienei, Daliai Mačėnienei, Loretai Palavenienei, Giedrei Charisovai, Daliai Troskovienei, Martynui Kurkauskui; visiems pranešėjams, lektoriams, dalyviams - už šiltą bendravimą, išsakytas mintis, idėjas, dalinimąsi gerąja patirtimi, norą sugrįžti į mūsų progimnaziją, dalyvauti „T klasės“ veikloje.

Džiaugiamės, jog konferencijoje turėjo ką veikti tiek ieškantys įkvėpimo, tiek norintys gilinti praktines žinias ir papildyti savo  kompetencijų portfelį.

Kaip smagu  buvo savo mokykloje susitikti su senais draugais ir susirasti naujų!  

 

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė,

progimnazijos „T klasė“ vadovė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Danguolė Kviliūnienė

 

Tėvų diena mokykloje

Mokykla – tai tarsi duonos kepykla.

Tešlą užminko tėvai. Nuo jų priklauso,

juoda ar balta bus duona, skani ar ne?

Todėl, jei tėvai laukia iš mūsų ragaišių,

tegul nepamiršta šio to į tešlą įberti...

Na – o mokyklos misija, gerai tą tešlą iškepti, neprideginti.

Tai nelengvas darbas. Juk jei ji bloga,

tai ir kepėjo meistriškumas nepadės.

Duona bus neskani ir sukritusi.

Iškepti skanią ir skalsią duoną – didelis menas.

                                                /Just. Marcinkevičius/

 

Respublikinėje-metodinėje praktinėje konferencijoje „Mokyklos ir šeimos sėkminga partnerystė“ dalyvaujančius mokytojus vadavo mokyklos tėveliai, jie vedė net 8 pamokas.

Pamokos buvo neįprastos. 1 a klasėje mokytoją Nijolę Misevičienę vadavo Jurgita Zamalytė-Kerulė ir pirmokus supažindino su policijos pareigūno darbu. 1 b klasės mokinius ir mokytoją Vaidą Kielienę močiutė Stanislava Kateivienė pakvietė į mokyklos muziejų ir papasakojo, ką kalba seni daiktai. 2 a klasės mokytoją Eleną Oldenburg vadavo mama Daiva Naujokienė, mokė vaikus lipdyti iš molio ir atskleidė daug molio keramikos paslapčių. 2 b klasės mokytojai Danguolei  Kviliūnienei talkinti atskubėjo tėtis Raimundas Raila, mama Lina Eismontienė ir pareigūnė Renata Gustaitienė. Tėtis Raimundas Raila įkūnijo vaikų draugo šuniuko Amsio personažą ir aplankė daug mokinių. 2 b klasės mokiniai susipažino su Lietuvos kriminalinės policijos pareigūno-tyrėjo profesija, pabandė būti tyrėjais ir sustabdyti nusikalstamumą. 3 a klasėje mama Rita Grinevičienė daug profesinių paslapčių atskleidė mokytojai Vidutei  Želvienei, trečiokus mokė  vaidinti, gaminti pasakos personažus, visiems kartu buvo smagu žaisti pasaką. Mokytoją Ireną Mikalajūnienę vadavo mama Sandra Zdanavičienė , o 4 a klasės mokinius išmokė sukurti nuostabius sveikinimo atvirukus.

Projekto „T klasė“ vadovė Jūratė Jadkonytė-Petraitienė lankydamasi tėvų vedamose pamokose džiaugėsi nuoširdžiu mokytojų, mokinių ir tėvų bendradarbiavimu, šiltais santykiais pamokoje, vaikų atvirumu ir iniciatyvumu,  o direktorė Vilma Petrulevičienė neslėpė teigiamų emocijų ir didžiavosi  mokyklos tėveliais, jų iniciatyva, geranoriškumu,  savanoriška pagalba.

Mamos arba tėčio vedama pamoka – kitokia pamoka – vien jau dėl to ji buvo labiau įsimintina. Kartu ją lydėjo geros emocijos, individuali tėvų patirtis, pažinimo džiaugsmas. 

Tėvams tai buvo puiki proga kitu aspektu pažinti savo vaikus ir jų klasės draugus, susipažinti su pedagogų kasdienybe, o vaikams tėvų vedamos pamokos tapo tikra švente.

 

Mokytoja metodininkė Danguolė Kviliūnienė