Contact

Ką turime žinoti? Krašto apsaugos ministerija: Vilnius, 2014 Apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui
Ką turime žinoti_.pdf
Adobe Acrobat Document 2.4 MB

Pasakojimas vaikams

"Kodėl žmonės švenčia šv. Velykas?"

Laidą rengia VŠĮ "Gerosios naujienos centras"

http://www.lithuanianchurch.org/vakaro-zvaigzdeles/kodel-%C5%BEmon%C4%97s-%C5%A1ven%C4%8Dia-%C5%A1v-velykas

 

 

Kartų polilogas. Kaip ugdyti šiuolaikines kartas?

 

Filmas kelia klausimą, kaip mokykloje po vienu stogu sugyventi skirtingų kartų atstovams (mokytojams ir mokiniams).
Apibūdinamos keturios kartos: kūdikių bumo karta (gimusieji 1943--1960 m.), X (nežinomoji, maištingoji) karta (gimusieji 1961--1981 m.), Y karta (juos dar vadina socialinių tinklų, tūkstantmečio; gimusieji 1982--2004 m.), Z karta („Google" karta; gimusieji nuo 2005 m. ir gimsiantys iki 2023 m.). Mokyklose dirba pedagogai, atstovaujantys kūdikių bumo, X ir Y kartoms. Jie moko ir ugdo mokinius, atstovaujančius Y ir Z kartoms. „Susikalbėti" skirtingų kartų atstovams vertybiniu lygmeniu nėra paprasta: jie turi skirtingas vertybes ir pomėgius, skirtingai mąsto, skirtingai perka ir valgo, skirtingai rengiasi, skirtingai mokosi. 
Filme pristatoma kartų teorija pagal amerikiečių ekonomistą ir demografą Neilą Hauvą ir rašytoją bei dramaturgą Viljamą Štrausą. Paaiškinama, kuo viena karta skiriasi nuo kitos, kokios yra kiekvienos kartos vertybės. Geriau pažįstant vieniems kitus didėja sėkmingos komunikacijos, veiksmingo ugdymo galimybės. 
Ekspertė Lidija Laurinčiukienė (švietimo žurnalistė, nepriklausoma švietimo ir verslo konsultantė) pataria kūdikių bumo, X ir Y kartos pedagogams, į ką verta atkreipti dėmesį bendraujant su šiuolaikinės -- Y ir Z -- kartos mokiniais.

Bankomatai

Jei jus bando apiplėšti gaunant pinigus prie bankomato, nesipriešinkite.
Paprasčiausiai surinkite savo PIN kodą atbulai. Pavyzdžiui, vietoje 1234 surinkite 4321. Ko pasėkoje, bankomatas slapta praneš policijai ir pateiks pinigus, bet jie bus stipriai suspausti išdavimo įrenginio, lygtai užstrigo.
Ši funkcija yra visuose pasaulio bankomatuose, tačiau ne visi apie ja žino.